Dostępność cyfrowa
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony https://www.gwd.nfosigw.gov.pl
Status zgodności z ustawą: Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Niezgodność (niezgodności) lub wyłączenia wymieniono poniżej.
Niespełnione wymagania:
Uzasadnienie niepełnej dostępności cyfrowej:
Data sporządzenia deklaracji: 2022-11-16
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez NFOŚiGW
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt na adres email dostepnosc@nfosigw.gov.pl. Osobą kontaktową jest Krzysztof Kuczek; krzysztof.kuczek@nfosigw.gov.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu (22) 45 90 171. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury
Każdy użytkownik ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej https://www.gwd.nfosigw.gov.pl lub jakiegoś jej elementu, a także może zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu. W takim żądaniu prosimy o podanie:
Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić najbardziej dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji NFOŚiGW zrealizuje żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia otrzymania żądania. Jeżeli dotrzymanie tego terminu, z powodów obiektywnych, nie będzie możliwy, NFOŚiGW niezwłocznie poinformuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja będzie możliwa, przy czym termin ten, zgodnie z przepisami, nie będzie dłuższy niż 2 miesiące od dnia otrzymania wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie będzie możliwe, NFOŚiGW zaproponuje alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy NFOŚiGW odmówiłby realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, każdy wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej lub jej elementu.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury wnoszący żądanie można złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich w tej sprawie, link poniżej:
Dojazd autobusem komunikacji miejskiej: linia nr 136: przystanek Konstruktorska 01 i 06, linia 138: przystanek Konstruktorska 01 i 02, dojazd tramwajem linii nr 17, 18 i 31: przystanek Konstruktorska 03 i 04.
Przed budynkiem wyznaczono miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Najłatwiej dotrzeć do wejścia głównego budynku NFOŚiGW od strony ul. Konstruktorskiej, chodniki prowadzące do budynku nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla niewidomych/słabowidzących.
Do budynku prowadzą 2 wejścia od ul. Konstruktorskiej oznaczone cyframi 1a i 3a. Przy obu wejściach znajdują się podjazdy dla wózków. Do obu wejść prowadzą też schody. Dla gości przeznaczone jest wejście 3a w której znajduje się recepcja główna. Najbardziej przyjaznym wejściem dla osób ze szczególnymi potrzebami jest wejście do budynku 1A, gdzie istnieje możliwość pozostawienia lub złożenia korespondencji oraz zapewnienia asysty przez pracowników recepcji NFOŚiGW przy wejściu do budynku lub skorzystania z wózków będących na wyposażeniu recepcji po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym – tel. +48 (22) 45 90 500. Dalsze przejścia zabezpieczone są jest bramkami, przez które może przejechać osoba poruszająca się na wózku. Drzwi wejściowe do gmachu są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. Dla osób poruszających się na wózkach i niewidomych dostępne są windy oznaczone pismem punktowym alfabetem Braille’a. Toalety dla osób niepełnosprawnych znajdują się na parterze budynków w bliskiej odległości recepcji oraz na poziomie I piętra na wprost bramek.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku znajdują się materace ewakuacyjne, które wspomagają koordynatorów ewakuacji w transporcie osoby ze szczególnymi potrzebami w przypadku konieczności ewakuacji z budynków.
Poruszanie się po budynkach NFOŚiGW:
Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa w NFOŚiGW goście i interesanci nie poruszają się po budynku samodzielnie. Zawsze towarzyszą im osoby zapraszające lub prowadzące sprawy, zapewniając możliwość dotarcia do właściwych pomieszczeń oraz niezbędne wsparcie.
Recepcja główna jest wyposażona w pętlę indukcyjną wspomagającą osoby słabosłyszące. Ponadto pracownicy recepcji udzielają informacji o rozkładzie pomieszczeń NFOŚiGW, a dodatkowo na ekranie infokiosku udostępniona jest wizualna wersja informacji o rozlokowaniu i funkcji pomieszczeń w budynkach.
Dostępność w procesie rekrutacji
Do składania aplikacji zachęcamy osoby ze szczególnymi potrzebami – jesteśmy otwarci na osoby z niepełnosprawnościami.
Podczas procesu rekrutacji:
Jeżeli masz potrzeby w tym zakresie skontaktuj się z nami już na etapie składania aplikacji – chętnie Ci pomożemy.
Żądanie zapewnienia dostępności w NFOŚiGW. Wniosek o zapewnienie dostępności można złożyć przy pomocy ponższego linku:
https://www.gov.pl/web/nfosigw/tutaj-mozesz-zlozyc-wniosek-o-zapewnienie-dostepnosci-w-nfosigw